Wyszukiwanie
zaawansowane
 
 
 

Turnieje rycerskie - kalendarium 2016

Poniżej znajduje się wykaz imprez historycznych, które odbędą się w 2016 r. Lista jest na bieżąco uaktualniana. Gdyby brakowało na niej imprezy, o której wiesz, napisz do mnie.

LUTY
20 lutego
VIII turniej bardów (Piaseczno, woj. mazowieckie)
KWIECIEŃ
16 kwietnia
Turniej łuczniczy "O strzałę Chana" (Raczkowa, woj. dolnośląskie)
23 - 24 kwietnia
Dni Opola IX-XV wiek (Opole, woj. opolskie)
29 kwietnia - 01 maja
Międzynarodowy turniej rycerski w grodzie k. Byczyny (Byczyna, woj. opolskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
30 kwietnia - 01 maja
XIX turniej rycerski na zamku w Iłży (Iłża, woj. mazowieckie)
MAJ
03 maja
Spotkanie rycerskie w Dusznikach Zdroju (Duszniki Zdrój, woj. dolnośląskie)
07 - 08 maja
Turniej rycerski w Wopławkach (Wopławki, woj. warmińsko-mazurskie)
14 - 15 maja
IV turniej rycerski o muszlę Św. Jakuba (Kętrzyn, woj. warmińsko-mazurskie)
20 - 22 maja
XIII turniej rycerski na zamku królewskim w Będzinie (Będzin, woj. śląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
21 maja
Turniej łuczniczy na 750-lecie miasta Koszalin (Koszalin, woj. zachodniopomorskie)
21 - 22 maja
VIII Turniej na Dworze Konrada Mazowieckiego (Czersk, woj. mazowieckie)
27 - 28 maja
XX turniej rycerski w Kożuchowie (Kożuchów, woj. lubuskie)
27 - 29 maja
Międzybractwowe Manewry Majowe 2016 - bez publiczności (Grudziądz, woj. kujawsko-pomorskie)
28 maja
I turniej łuczniczy o złotą strzałę królowej Bony (Chęciny, woj. świętokrzyskie)
28 - 29 maja
Obrona ziem sądeckich przed ordami mongolskimi (Grybów - Gród Stara Baśń, woj. małopolskie)
CZERWIEC
03 - 05 czerwca
III turniej rycerski o włócznię św. Jerzego w Ostródzie (Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie)
04 - 05 czerwca
VII zjazd rycerstwa chrześcijańskiego im. Gotfryda de Bouillon (Chorzów. Śląski Park Etnograficzny, woj. śląskie)
10 - 12 czerwca
Templariada 2016 (Chwarszczany, woj. zachodniopomorskie)
11 - 12 czerwca
VIII tarnowski turniej o grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry (Tarnowiec, woj. małopolskie)
17 - 19 czerwca
Castra Rosis 2016 (Barcza, woj. świętokrzyskie)
18 - 19 czerwca
Hodów 2016 - II rekonstrukcja bitwy husarii i pancernych z Tatarami z 1694 r (błonie Kluczyska koło wsi Rościsławice, woj. dolnośląskie)
25 czerwca
Turniej łuczniczy o tytuł Łowczego Grodziska Owidz (Owidz, woj. pomorskie)
25 - 26 czerwca
XXV międzynarodowy turniej rycerski króla Jana III (Gniew, woj. pomorskie)
25 - 26 czerwca
III turniej rycerski w Olsztynku (Olsztynek, woj. warmińsko-mazurskie)
LIPIEC
01 - 03 lipca
Wilczy Trop 2016 - "Ziemie Lędzian", impreza fabularyzowana (Kalwaria Pacławska, woj. podkarpackie)
02 lipca
XII turniej rycerski na zamku w Rabsztynie (Rabsztyn, woj. małopolskie)
02 - 03 lipca
VI turniej rycerski Jana z Gościańczyc (Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie)
02 - 03 lipca
XII wielki turniej rycerski (Uniejów, woj. łódzkie)
02 - 03 lipca
Turniej rycerski w Mrągowie (Mrągowo, woj. warmińsko-mazurskie)
08 - 10 lipca
XI zlot wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów (Drohiczyn, woj. podlaskie)
08 - 10 lipca
40. jubileuszowy wielki międzynarodowy turniej rycerski (Golub-Dobrzyń, woj. kujawsko-pomorskie)
09 lipca
XVII turniej rycerski na zamku w Nidzicy (Nidzica, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
12 - 17 lipca
Dni Grunwaldu 2016 (Grunwald, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
16 - 17 lipca
Weekend bojowy w Osadzie Słowiańskiej (Stobierna koło Dębicy, woj. podkarpackie)
22 - 23 lipca
Inscenizacja oblężenia Malborka (Malbork, woj. pomorskie)
22 - 24 lipca
Ordalia Mrówki (Mrówki koło Wilczyna, woj. wielkopolskie)
22 - 24 lipca
IX otwarty turniej łuczniczy o Puchar Juranda (Szczytno, woj. warmińsko-mazurskie)
22 - 24 lipca
VI turniej rycerski na zamku w Kurzętnikach (Kurzętnik, woj. warmińsko-mazurskie)
22 - 24 lipca
I turniej rycerski o skarb Skrzyńskich (Żywiec, woj. śląskie)
29 - 31 lipca
Monoxyl 2016 (Mrówki koło Wilczyna, woj. wielkopolskie)
29 - 31 lipca
V turniej rycerski w Siewierzu (Siewierz, woj. śląskie)
SIERPIEŃ
06 sierpnia
XI inscenizacja bitwy pod Świecinem (Świecino, woj. pomorskie)
06 - 07 sierpnia
XIX turniej rycerski (Podzamcze - Zamek Ogrodzieniec, woj. śląskie)
06 - 07 sierpnia
XI jarmark średniowieczny (Uniejów, woj. łódzkie)
13 sierpnia
XV turniej rycerski w Liwie (Liw, woj. mazowieckie)
13 - 15 sierpnia
Starcie Książąt - impreza fabularna na dworze księcia Janusza (Czersk, woj. mazowieckie)
19 - 21 sierpnia
Oblężenie Słupska (Słupsk, woj. pomorskie)
19 - 21 sierpnia
VI karpacki festiwal archeologiczny "Dwa Oblicza" (Trzcinica, woj. podkarpackie)
20 - 21 sierpnia
XVIII międzynarodowy turniej rycerski na zamku w Łęczycy (Łęczyca, woj. łódzkie)
26 - 28 sierpnia
X turniej rycerski w Chojnicach (Chojnice, woj. pomorskie)
27 - 28 sierpnia
Drigalensis A.D. 2016, V turniej rycerski w Drygałach (Drygały, woj. warmińsko-mazurskie)
WRZESIEŃ
03 - 04 września
VI turniej śladami braci Dobrzyńskich (Drohiczyn, woj. podlaskie)
03 - 04 września
Turniej rycerski o topór Andrzeja Tenczyńskiego (Rudno - Zamek Tenczyn, woj. małopolskie)
09 - 11 września
III bytomski jarmark średniowieczny (Bytom, woj. śląskie)
17 - 18 września
II najazd ludów północy (Stobierna koło Dębicy, woj. podkarpackie)
17 - 18 września
XIII piknik historyczno-edukacyjny klubu historycznego HIRD (Miedziana Góra koło Kielc, woj. świętokrzyskie)
17 - 18 września
Ordalia Kalisz (Kalisz-Zawodzie, woj. wielkopolskie)
17 - 18 września
Turniej rycerski w grodzie koło Byczyny (na zaproszenia) (Byczyna, woj. opolskie)
17 - 18 września
"Jesień średniowiecza" - VI grunwaldzki turniej rycerski (Grunwald, woj. warmińsko-mazurskie)
18 września
XX międzynarodowy turniej rycerski "O złoty warkocz Tarłówny" (Dębno, woj. małopolskie)
30 września - 02 października
Castrum et Bellum (Wólka Bielecka, woj. lubelskie)
 
Zamki w Polsce - strona główna