Wyszukiwanie
zaawansowane
 
 
 

Turnieje rycerskie - kalendarium 2014

Poniżej znajduje się wykaz imprez historycznych, które odbędą się w 2014 r. Lista jest na bieżąco uaktualniana. Gdyby brakowało na niej imprezy, o której wiesz, napisz do mnie.

LUTY
01 lutego
V turniej polskiej ligi walk rycerskich w Jaworznie (Jaworzno, ul. Grunwaldzka 80, woj. śląskie)
01 lutego
VI turniej bardów (Piaseczno, woj. mazowieckie)
08 - 09 lutego
Zimowa rejza na zamek w Nidzicy (Nidzica, woj. warmińsko-mazurskie)
15 - 16 lutego
Zimowe manewry w Kaliszu (Kalisz-Zawodzie, woj. wielkopolskie)
MARZEC
15 marca
700 rocznica stracenia Wielkiego Mistrza Zakonu Świątyni (Międzyrzec Podlaski, woj. lubelskie)
KWIECIEŃ
26 - 27 kwietnia
Dni Opola X-XV wiek (Opole, woj. opolskie)
30 kwietnia - 04 maja
Kiek in de Mark! - impreza fabularyzowana (Pyrzyce, woj. zachodniopomorskie)
MAJ
01 maja
XII turniej rycerski o przyłbicę kasztelana Zamku Kliczków (Kliczków - Zamek Kliczków, woj. dolnośląskie)
01 - 04 maja
Międzynarodowy Turniej Rycerski w Grodzie k. Byczyny (na zaproszenie) (Byczyna, woj. opolskie)
03 - 04 maja
XVII turniej rycerski (Iłża, woj. mazowieckie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
09 - 11 maja
Zdobycie Tykocina (Tykocin, woj. podlaskie)
09 - 11 maja
VII międzynarodowy festiwal historyczny Wikingowie i Wenedzi (Warszawa, Warownia Jomsborg, woj. mazowieckie)
10 maja
100. turniej łucznictwa tradycyjnego (Koszalin, stadion na Górze Chełmskiej, woj. zachodniopomorskie)
10 - 11 maja
Turniej rycerski w Wopławkach (Wopławki, woj. warmińsko-mazurskie)
10 - 11 maja
Jarmark kasztelański w Oświęcimiu (Oświęcim, woj. małopolskie)
10 - 11 maja
VI turniej na dworze Konrada Mazowieckiego (Czersk, woj. mazowieckie)
10 - 11 maja
III turniej rycerski o skarb Świętosława (Świętochłowice, woj. śląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
16 - 18 maja
IX Atak Morawian na Wiślan (Stobierna koło Dębicy, woj. podkarpackie)
17 maja
Ząbkowicki piknik średniowieczny (Ząbkowice Śląskie, woj. dolnośląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
23 - 25 maja
VII RARP, Na ścieżkach przodków (Bogucice, woj. świętokrzyskie)
23 - 25 maja
Międzybractwowe Manewry Majowe 2014 - bez publiczności (Grudziądz, woj. kujawsko-pomorskie)
23 - 25 maja
I turniej rycerski (Nowa Ruda, woj. dolnośląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
23 - 25 maja
XI turniej rycerski na zamku królewskim w Będzinie (Będzin, woj. śląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
23 - 25 maja
V turniej rycerski na zamku w Prabutach (Prabuty, woj. pomorskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
23 - 25 maja
XV Turniej Rycerski Bractw Zaprzyjaźnionych o Złotą Jaszczurkę w Chełmnie (Chełmno, woj. kujawsko-pomorskie)
29 maja - 01 czerwca
Templariada 2014 (Chwarszczany, woj. zachodniopomorskie)
30 maja - 01 czerwca
Ogólnopolski turniej rycerski w Okonku - na zaproszenia (Okonek, woj. wielkopolskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
31 maja - 01 czerwca
VI Wiwaty Królewskie (Międzyrzec Podlaski, woj. lubelskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
CZERWIEC
07 - 08 czerwca
V zjazd rycerstwa chrześcijańskiego im. Gotfryda de Bouillon (Chorzów. Śląski Park Etnograficzny, woj. śląskie)
13 - 15 czerwca
Najazd Mazowsza na Ruś (Dzikowiec, woj. podkarpackie)
14 - 15 czerwca
XXIV mistrzostwa polski w kusznictwie historycznym (na zaproszenia) (Byczyna, woj. opolskie)
14 - 15 czerwca
VI tarnowski turniej o grzywne Władyki z Marcińskiej Góry (Tarnowiec, woj. małopolskie)
19 - 22 czerwca
Turniej na broń wszelaką o sztylet Wielkiego Mistrza Zakonu Rudenband (Grodziec (woj. dolnośląskie) - Zamek Grodziec, woj. dolnośląskie)
20 - 22 czerwca
VIII cedyńskie spotkania z historią (Cedynia. Wzgórze Czcibora, woj. zachodniopomorskie)
20 - 22 czerwca
VI człuchowski turniej rycerski o miecz Konrada Wallenroda (Człuchów, woj. pomorskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
20 - 22 czerwca
IX zlot wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów (Mielnik, woj. podlaskie)
21 czerwca
I Turniej Rycerski Komtura Jana von Sajn (Mrągowo, woj. warmińsko-mazurskie)
21 - 22 czerwca
Bitwa o krowę (Świdwin, woj. zachodniopomorskie)
21 - 22 czerwca
I ornontowicki turniej rycerski o miecz św. Michała (Ornontowice, woj. śląskie)
22 czerwca
III piknik rycerski na Zamku Lubliniec (Lubliniec, woj. śląskie)
27 - 29 czerwca
Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać (Wejherowo, woj. pomorskie)
27 - 29 czerwca
III turniej rycerski na Zamku Książ w Wałbrzychu (Wałbrzych - Zamek Książ, woj. dolnośląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
27 - 29 czerwca
IV średniowieczne spotkanie u Bożogrobców (Chełm koło Bochnii, woj. małopolskie)
28 - 29 czerwca
IV turniej rycerski Jana z Gościańczyc (Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
28 - 29 czerwca
500-lecie bitwy pod Orszą (Warszawa, Park Szymańskiego, woj. mazowieckie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
29 czerwca
V piknik rycerski na górze Gromnik (Góra Gromnik, woj. dolnośląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
LIPIEC
04 - 06 lipca
Jak Toruń z rąk Szwedów dobywano (Toruń, woj. kujawsko-pomorskie)
04 - 06 lipca
Wilczy Trop 2014, impreza fabularyzowana (Kalwaria Pacławska, woj. podkarpackie)
05 lipca
Turniej rycerski w Nidzicy (Nidzica, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
05 - 06 lipca
XI turniej rycerski na zamku w Rabsztynie (Rabsztyn, woj. małopolskie)
06 lipca
Turniej rycerski w Lubawie (Lubawa, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
11 - 13 lipca
Dni Grunwaldu 2014 (Grunwald, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
18 - 19 lipca
VII turniej łuczniczy o puchar Juranda (Szczytno, woj. warmińsko-mazurskie)
18 - 20 lipca
IV turniej rycerski na zamku w Kurzętniku (Kurzętnik, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
18 - 20 lipca
I turniej rycerski w Pszczynie (Pszczyna, woj. śląskie)
19 - 20 lipca
Międzynarodowy turniej łucznictwa tradycyjnego (Basznia Dolna, woj. podkarpackie)
25 - 27 lipca
Jarmark Joannitów w Łagowie - powrót do przeszłości średniowiecznej (Łagów Lubuski, woj. lubuskie)
25 lipca - 02 sierpnia
Tydzień z Wojny Trzynastoletniej (Lębork, woj. pomorskie)
26 - 27 lipca
II festiwal wczesnośredniowieczny we Władysławowie - "Krucjata Bałtycka" (Władysławowo, woj. pomorskie)
26 - 27 lipca
III turniej rycerski w Siewierzu (Siewierz, woj. śląskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
SIERPIEŃ
01 - 03 sierpnia
Turniej rycerski w Olsztynku (Olsztynek, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
01 - 03 sierpnia
XX festiwal Słowian i Wikingów (Wolin, woj. zachodniopomorskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
02 - 03 sierpnia
IX turniej rycerski (Babice - Zamek Lipowiec, woj. małopolskie)
02 - 03 sierpnia
XVI Turniej Rycerski o miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego (Podzamcze - Zamek Ogrodzieniec, woj. śląskie)
08 - 10 sierpnia
III turniej rycerski na zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie (Ciechanów, woj. mazowieckie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
09 - 10 sierpnia
XI turniej o miecz Św. Katarzyny w Działdowie (Działdowo, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
14 - 16 sierpnia
Turniej na zamku w Królewcu (Świecie (woj. kujawsko-pomorskie), woj. kujawsko-pomorskie)
15 - 17 sierpnia
Jak Szwed pod Bydgoszczą wojował (Ostromecko, woj. kujawsko-pomorskie)
15 - 17 sierpnia
Turniej łuczniczy o srebrny pierścień kasztelana (Grodziec (woj. dolnośląskie) - Zamek Grodziec, woj. dolnośląskie)
15 - 17 sierpnia
VI turniej rycerski w Maszewie (Maszewo, woj. zachodniopomorskie)
15 - 17 sierpnia
XV jarmark średniowieczny (Chudów, woj. śląskie)
16 sierpnia
XIII turniej rycerski na zamku w Liwie o pierścień księżnej Anny (Liw, woj. mazowieckie)
16 - 17 sierpnia
IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza" (Trzcinica, woj. podkarpackie)
16 - 17 sierpnia
XIII inscenizacja bitwy pod Płowcami (Płowce, woj. kujawsko-pomorskie)
21 - 24 sierpnia
Konwent Zakonny Chwarszczany 2014 - na zaproszenia (Chwarszczany, woj. zachodniopomorskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
22 - 24 sierpnia
III spotkania z historią i archeologią (Wdzydze Kiszewskie, woj. pomorskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
22 - 24 sierpnia
Oblężenie Słupska (Słupsk, woj. pomorskie)
23 - 24 sierpnia
Drigalensis A.D. 2014, III Turniej rycerski w Drygałach (Drygały, woj. warmińsko-mazurskie)
>>> Zobacz harmonogram imprezy <<<
23 - 24 sierpnia
III turniej rycerski o mieszek zbója Becza w Bieczu (Biecz, woj. małopolskie)
23 - 24 sierpnia
"Na udeptanej ziemi" - grzybowski turniej wojów (Grzybowo, gród wczesnośredniowieczny, woj. wielkopolskie)
23 - 24 sierpnia
XV międzynarodowy turniej rycerski (Łęczyca, woj. łódzkie)
23 - 24 sierpnia
IV sochaczewskie spotkanie z historią (Sochaczew, woj. mazowieckie)
29 - 31 sierpnia
VIII turniej rycerski w Chojnicach (Chojnice, woj. pomorskie)
30 sierpnia
IV letni turniej rycerski ziemi jaworznickiej (Jaworzno, al. Piłsudskiego, woj. śląskie)
30 - 31 sierpnia
VI raciborski festiwal średniowieczny (Racibórz, ul. Markowicka, woj. śląskie)
30 - 31 sierpnia
IV turniej rycerski - "Śladami Braci Dobrzyńskich" (Drohiczyn, woj. podlaskie)
WRZESIEŃ
05 - 07 września
Oblężenie Sławogrodu A.D. 2014 - "Karnawał Biedy" (Sławogród w Czaplinku, woj. zachodniopomorskie)
06 września
III marsz św. Jerzego (Warszawa, woj. mazowieckie)
13 - 14 września
I turniej średniowieczny Polskiego Ruchu Amatorskich Walk Odtwórczych (Byczyna, woj. opolskie)
13 - 14 września
I otwarte mistrzostwa walk rycerskich Polski południowej - liga BHP (Bytom, woj. śląskie)
20 - 21 września
Jesień Średniowiecza (Grunwald, woj. warmińsko-mazurskie)
20 - 21 września
Rycerze w Zabierzowie (Zabierzów, woj. małopolskie)
 
Zamki w Polsce - strona główna